Jedna z nejrozšířenějších seznamovacích stránek pro dospělé v ČR - erotická seznamka flirtkontakt.cz

10 důvodů, proč brečíte při sexu

3.únor 2019
10 důvodů, proč brečíte při sexu

Možná se vám někdy stalo, že jste během sexu nebo po něm uronili nějakou tu slzu. A možná se vám to stává pravidelně. U každého se to liší. Dnes se na tento problém podíváme trochu víc zblízka, abyste se jím už nemuseli trápit.

Nikomu není příjemné, když se rozbrečí při sexu. Často pak přichází ohromný pocit trapnosti a nemůžeme si vysvětlit, proč jsme to udělali. Jediné, co víme, je to, že nechceme, aby se to opakovalo. K tomu ale člověk potřebuje vědět, proč se to vlastně děje. A vzhledem k tomu, že důvodů existuje hned několik, možná nebude plně nejjednodušší zjistit, jaký je právě ten váš problém

Hned zpočátku si můžete pomoci jednou jednoduchou věcí. Stačí, když se budete soustředit na okolnosti pláče, které se mohou zdát naprosto nepodstatné, ale přitom to může být přesně naopak. První okolnost bude pravděpodobně ta, co momentálně děláte. Jdete teprve na věc, už si to rozdáváte, nebo už je po sexu? To je pro vás to nejdůležitější. No a pak, i když to bude těžké, si budete muset vybavit i ostatní souvislosti... Jako tahák můžete použít následující body, díky kterým rovnou můžete na svou příčinu přijít bez velkého namáhání, pokud vám to bude hned jasné. 

Většinou si člověk čekne: "Co se to stalo?" nebo "Co se to se mnou děje?" Nemusíte se ale bát, poradí vám Rachel Wright, lincencovaná vztahová a rodinná terapeutka z Ameriky, která o tom říká toto: "Většinou, když začneme brečet při sexu, především pak ženy, snažíme se to co nejrychleji utnout a mezitím nám běží v mysli 'Co se to sakra děje?', "Neměl/a bych teď brečet, protože se partner/ka bude cítit špatně," nebo "Co to se mnou je?". Ale i když to nebude úplně to nejoblíbenější nebo nejpříjemnější, co v sexu budete prožívat, je to naprosto normální." To zní jako velmi dobrá zpráva!

"Je to tím, že si myslíme, že pláč znamená smutek, ale ve skutečnosti naše tělo říká 'Je toho příliš mnoho!' a myslí tím emoce, ať už to je radost, strach, štěstí nebo bolest," říká Laura McGuire, M.Ed., sexuoložka na Floridě. Terapeutka Wright dokonce pláč označuje za "emocionální pocení". A stejně jako pocení, i pláč se může objevit v těch nejhorších chvílích, v jakých to vůbec jde. "Pokud je váš partner zmatený, být upřímný je to nejlepší, co můžete udělat," říká Sarah Nasserzadeh, Ph.D, psychosexuální terapeutka z Palo Alta v Kalifornii.

A teď, když už víte, že se jedná o naprosto normální projev vašeho těla, pojďme se podívat, jaké jsou nejčastější příčiny.

Příčiny pláče při nebo po sexu

Vaše hormony jsou mimo

Vaše hormony může ovlivnit spoustu věcí. Častější výkyvy hormonů ale zaznamenáváme u žen, protože jim jejich hladina kolísá podle toho, v jaké fázi cyklu se nachází, když prodělají léčbu plodnosti nebo když jsou těhotné. Možná jste si všimli, že jsou ženy více náchylné a mnohem snáze se před nebo během menstruace rozbrečí nebo se jim chce brečet jen tak, aniž by k tomu byl nějaký důvod. Hladina hormonu stoupá, klesá a způsobuje tento vodopád. A už je jedno, jestli zrovna sledují nějakou hloupou reklamu nebo jestli jsou zrovna v posteli a s někým si to rozdávají. Tělo neví, co jiného si počít, a tak dá povel k pláči.

Když jeden z partnerů při sexu pláče, rozhodí to oba

Jste opilí

Velmi častým důsledkem nadměrného pití je pláč. Určitě máte kamaráda nebo kamarádku, kteří začnou brečet vždy, když to s pitím trochu přeženou. A v podstatě to nemusíte ani nějak extra přehnat, stačí, když jste jen trochu citlivější k alkoholu. "Poslední koktejl, co jste si dali, vám možná dá tu kuráž na to, abyste se zeptali své tajné lásky, zda nechce doprovodit domů, ale zároveň byste ho měli proklínat, protože on může být tím důvodem, proč se vám sníží zábrany, které drží emoce na uzdě," říká Nasserzadeh. Což samozřejmě mohou být i radostné emoce, ale bohužel i ty negativní.

Jste velmi zrelaxovaní

Víte, proč se při sexu můžete cítit neskutečně dobře? Protože v průběhu dne, týdne nebo dokonce měsíce jste neustále napjatí a ve stresu. Tato skutečnost vás nutí, abyste si zarelaxovali, odpočinuli si. "Když je sex opravdu dobrý a my se na pár sekund nebo třeba i minut zrelaxujeme, pomáhá to všemu, aby se to dostalo ven," říká McGuire. Je to ten stejný důvod, jako když brečíte na masáži nebo při hodině jógy.

Cítíte se extrémně propojení

"Někdy ani neexistují slova pro to, jak hluboce se cítíte se svým partnerem propojení. A právě místo toho tady jsou slzy," vysvětluje Nasserzadeh. "Pokud při sexu pocítíte hluboké propojení se svým partnerem, vaše tělo si může vybrat tuto formu jako způsob komunikace skrze vaše emoce," říká. Wright k tomu dodává: "Je to naprosto typické. Sex uvolňuje oxytocin a oxytocin podporuje vytváření pouta, důvěry a empatie. Je jednoduché se cítit tak, že nám připadá bezpečné uvolnit emoce, které jsme v sobě z nějakého důvodu dusili." 

Jste smutní nebo truchlíte

Zemřel vám v nedávné době někdo blízký nebo domácí mazlíček? Nebo vás vyhodili z práce? Anebo možná nejste ještě tak úplně vyrovnaní s tím, že se s vámi partner rozešel? Smutek se může objevit z mnoha důvodů a i když si někdy myslíme, že jsme ho již překonali a že je celá ta situace za námi, vždycky se může objevit chvilka, kdy nás to znovu dostane. A ta chvilka může nastat v podstatě kdykoliv - když půjdete venku, uprostřed jednání v práci, ale i během sexu. Neovlivníte to.

Nejen ženy, ale i muži mohou plakat při nebo po sexu

Cítíte bolest

Většinou, když se stane, že jeden z páru začne brečet, druhý si myslí, že ho něco bolí. Většinou se to tak stává hlavně u žen. A někdy se muži ani nepletou, ženy opravdu mohou plakat kvůli bolesti při sexu. Bolestivý sex nemusí znamenat nic hrozného. Možná potřebujete jen trochu zpomalit nebo přidat lubrikant. Jestliže se to stává častěji, může to znamenat nějaký (léčitelný) zdravotní problém, jako je například endometrióza, infekce nebo hluboký pánevní zánět. V takovém případě si dejte od sexu pauzu a naplánujte návštěvu u lékaře. Důvodem bolesti ale může být třeba i to, že jste v poslední době hodně ve stresu a nemůžete se uvolnit. U mužů se většinou bolest při sexu neobjevuje, pokud se bavíme o sexu penis-vagína. Pokud by se jednalo o anální sex, pak by mohla nastat stejná situace jako u žen.

Bolí to, ale líbí se vám to

Slzy se také mohou objevit během bolesti, která se vám líbí. Ta se většinou vyskytne například při BDSM hrátkách, jako jsou dušení, plácání, výprasku nebo svazování. "Fyzická bolest i uspokojení aktivují stejnou část mozku. Takže je naprosto možné, že budete brečet kvůli bolesti, ale zároveň si to užívat," říká Wright. Je to opravdu neskutečné, jak naše tělo dokáže zajímavě pracovat.

Stydíte se nebo se cítíte vinní

Nasserzadeh pracovala i s ženami, které se jí svěřovaly, že při sexu brečí, protože jim přijde, že si "nezaslouží" tu chvilku uspokojení pro sebe. "Připadalo jim, že jako matky, by se měly plně věnovat svým dětem a ne sebeuspokojování," říká Nasserzadeh. Nemůžete se ale pořádně starat o někoho jiného, dokud se nepostaráte o sebe. "Pokud máte pocit hanby ohledně sexu nebo intimity obecně a vystupuje to ven ve formě slz, měli byste tento problém spíše prozkoumat mimo ložnici a zjistit, odkud se skutečně bere," doporučuje Wright.

Jste velmi šťastní

Možná jste sex neměli opravdu hodně dlouho nebo vám nikdy nepřišlo, že je sex taková zábava a může být tak naplňující. A možná si ho užíváte s někým, o kom jste dlouho snili. Ať už je to jakkoliv, v takových situacích, kdy cítíte extrémní štěstí, se může stát, že se objeví slzy. Asi každý zná slzy štěstí a i při sexu se mohou objevit. "Pokud jste nikdy nezažili uspokojující sexuální interakci (nebo velmi zřídkakdy), může to být pro vás tak úžasné a slzy v tomto případě budou znakem vděčnosti, radosti a štěstí," říká Nasserzadeh.

Spustila to vzpomínka

Ne všechny vzpomínky jsou pozitivní. Možná jste někdy zažili sexuální obtěžování nebo napadení. Někdy ale také stačí jakákoliv špatná vzpomínka, kterou naprosto náhodně sex vyvolá. Už jste na ni zapomněli, ale v hloubi duše byla stále schovaná. "Traumata jsou v našich myslích a vzpomínkách tak hluboce zakořeněná, že je těžké si pamatovat přesně, co se stalo a jakou to má souvislost se sexem," říká McGuire. "Zastavte sex, pokud máte pocit, že váš mozek a tělo se oddělují, když se objeví bolestivé vzpomínky nebo když vám přijde, že nad sebou (nebo nad myšlenkami) nemáte kontrolu," radí Wright.

Ať už přesně víte, proč při sexu pláčete, nebo ne, vždy byste měli navštívit profesionála, který vám bude moci poradit nebo pomoci, pokud se vám to stává často nebo dokonce pořád. Také byste měli návštěvu zvážit, když cítíte strach nebo se cítíte v ohrožení. Takové pocity totiž v sexu nemají co dělat. Odborníky určitě najdete v Praze nebo Brně.

[Lil]

Zdroj:

https://www.womenshealthmag.com

Varování: Tyto stránky obsahují erotický chat, videa, fotky a jiné sexuálně explicitní materiály. Pro vstup na tyto stránky musíte být starší 18 let nebo 21 let, je-li to vyžadováno zákonem. Všechny modelové a modelky na těchto stránkách jsou starší 18 let. Virtuální kontakty možné.